Hrazda medzi steny

Hrazda ukotvená medzi stenami je fantastickým riešením.

  • Ponúka dostatok priestoru pre cvičenie väčšiny cvikov.
  • Steny, na ktoré sa hrazda kotví nemusia byť rovnobežné (protiľahlé). Namontovať sa dá napríklad aj do rohu.
  • Hrazda nemusí byť namontovaná len kolmo na stenu. Môžete ju namontovať aj šikmo. Tým pádom viete mať aj dlhú hrazdu aj v úzkej chodbe.
  • Konzoly sú kompaktné a v prípade potreby (napr. prenos nábytku) viete tyč na cvičenie jednoducho demontovať. Existujú varianty, pri ktorých pre demontáž tyčky nepotrebujete vôbec žiadne náradie.

Hrazda sa dá namontovať do ľubovoľnej výšky. O optimálnej výške pre namontovanie hrazdy sa môžete dočítať v našom sprievodcovi pre výber správnej hrazdy. Pri výške stropu 2,6m a rešpektovaní pravidla pre bezepčnú vzdialenosť od stropu (všeobecne 45cm) by sa hrazda mala namontovať do výšky 2,15m. Jedná sa o výšku, v ktorej sú bežne zárubne a iné stavebné otvory, takže pre väčšinu ľudí by to nemal byť problém.

Pre tých, ktorý nechcú mať stabilne zabudovanú hrazdu sú dostupné aj hrazdy, pri ktorých sa dá tyčka po odcvičení rýchlo a jednoducho dole.

Vzdialenosť stien. Ak nemáte k dispozícii laserový ďiaľkomer, tak postačí aj klasický zvinovací meter.

Hrazdu môžete vďaka otočnému kĺbu namontovať aj šikmo, teda pod iným uhlom ako 90°. V rámci toho môžete mať aj hrazdu, ktorá je dlhšia ako šírka chodby.

Ak napriek tomu požadujete hrazdu na mieru, tak odpoveď je áno. Stačí nás kontaktovať e-mailom a uviesť požadovaný rozmer. Príplatok za riešenie na mieru je 25€ s DPH. Tento príplatok bude pripočítaný k najbližšej kratšej verzii konkrétnej hrazdy. Samozrejme, aj tu platia limity a každá požiadavka na hrazdu dlhšiu ako náš najdlhší variant bude najprv konštrukčne posúdená.

Pevná hrazda medzi steny

Tyčka hrazdy je pevne namontovaná na konzolách a je ju možné zložiť len s použitím náradia

Odoberateľná hrazda medzi steny

Tyčku hrazdy je možné jednoducho a rýchlo zložiť bez použitia náradia