Hrazda na stenu

Hrazda na stene je to rokmi overené a predovšetkým bezpečné riešenie, ktoré je možné namontovať v takmer každom murovanom dome, byte alebo gyme (posilňovni).

Hrazda pevne ukotvená do steny má aj motivačný význam. Keďže sa jej neviete tak jednoducho „zbaviť“, tak je väčšia šanca, že s cvičením neskončíte a dosiahnete požadované výsledky.

Dodržaním správneho postupu sa každá hrazda dá namontovať šetrne, čím sa predíde zbytočným škodám. Pozrite si náš návod na ukotvenie hrazdy – ako namontovať hrazdu.

V prípade zmeny bydliska sa stopy bez problémov dajú jednoducho a lacno zakryť.

Hrazda je jedna z najlepších investícii pre tréning a zlepšenie kvality života. Okrem pravidelného tréningu je vynikajúcou pomôckou pre pravidelné natiahnutie sa počas štúdia, práce alebo dlhodobého relaxu pri počítači. Zdravie by nikdy nemalo byť druhoradé.

Hrazda nad dvere: ide o hrazdu, ktorá je pevne ukotvená do steny nad dvere alebo iný stavebný otvor (preklad).
Hrazda do dverí: hrazda montovaná do zárubne – zavesením alebo rozpínaním.

  • Hrazda nad dvere vás nelimituje – môžete ju ukotviť bez ohľadu na to, ako sa otvárajú dvere.
  • Hrazda nad dvere je pevným a bezpečným riešením – pri cvičení sa nemusíte ustavične obzerať a dúfať, či hrazda vydrží. Eliminácia faktoru strachu je výrazným pomocníkom pri napredovaní v cvičení.
  • Hrazda nad dvere vyzerá štýlovo a nezavadzia.
  • Hrazda nad dvere vám nezničí zárubne.
    • Mnoho ľudí volí hrazdu do dverí preto, aby nespôsobili zásah do majetku. Opak je však pravdou: je jednoduchšie opraviť stenu ako vymeniť zničenú zárubňu.

Hrazda nad dvere alebo stavebný preklad

Tieto hrazdy majú malé odsadenie od steny, pretože využívajú prázdny priestor pod zárubňou alebo stavebným prekladom

Nástenná hrazda

Hrazda s väčším odsadením od steny
Prehľad všetkých hrázd na stenu